Význam jména a překlepy

Význam jména a překlepy


Zpět na Biografii

Jistě jste to už někde zahlédli. Arnoldovo zkomolené jméno nám skalním fanouškům prostě trhá srdce. V jistém smyslu jsou překlepy občas i úmyslné, jako třeba ‚Ahnold‘. Jeho silný neamerický přízvuk, jenž se stal prostě nezaměnitelným a legendárním dal duši nezměrnému množství Arnieho filmů. Kdo by si pamatoval nejznámější hlášku „I’ll be back“, kdyby nebyla poprvé vyslovená s tím geniálním rakouským přízvukem?
Spousta lidí si kvůli tomu dělá z Arnolda legraci, pravdou ovšem zůstává fakt, že by bez něj nebyl takový jaký je…i když svůj přízvuk polehounku v USA ztrácí.

AHNOLD SCHWARZENEGGAAH!

Význam jména a překlepy

Význam jména Arnold Schwarzenegger a jeho překlepy

Jméno SCHWARZENEGGER nemá, jak si mylně mnozí myslí, nic společného s černými otroky, ale pochází z místa zvané Schwarzenegg. Jak může poučit Wikipedia, Schwarzenegg je okres ve Švýcarsku mezi Unterlangenegg a Oberlangenegg a nebo pak také místo (modlitební) na jiho-jiho východ od Salzburgu (Rakousko).
Samotná jména končící na -egger, -inger, -berger, -burger atp. jsou typická jména pojímající prostě horu, město či území, kde lidé žili/jí.
Na internetu lze také zahlédnout překlad „černý oráč“ (schwarz = německy černý, „-negger“ ovšem v překladu černocha už nevykouzlí, jelikož jedno „g“ přebývá) o tom lze ale spíše jen polemizovat.

Význam jména a překlepy
Význam jména a překlepy

Jméno Arnold se naštěstí pamatuje velmi dobře a až na výjimky „Arnolt“ se moc nekomolí. Dnes se jméno Arnold spojuje především právě se slavným Schwarzeneggerem.

Sestavili jsme pro zajímavost několik neznámějších překlepů Arnoldova jména.

Nejznámější překlepy Arnolda Schwarzeneggera
Arnolt
Ahnold
Svarcenegr brutálně počeštěná verze, jedna z nejznámějších a nejůděsnějších
Svarzenegr
Swarceneger
Schwarzeneger když už si lidé zapamatují Arnieho jméno, začnou se ztrácet v počtu písmenek N, G a R.
Schwarzenneger
Schwarzenegerr
Schwarzeneggerr
Schwarceneger

A jak se tedy správně píše Arnoldovo jméno?

Arnold Schwarzenegger !


ZDROJE: unterlangenegg.ch, wikipedia.org, google mapy, time.com

Komentáře

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.