Muzeum Arnolda Schwarzeneggera

Muzeum Arnolda Schwarzeneggera


I kdyby jste měli mít jen cestu kolem, najděte si hodinku a zajeďte se podívat na místo, kde se zrodila legenda jménem Arnold Schwarzenegger. Nejlépe se na místo dostanete autem, což vás vyjde nejen nejlevněji, ale i nejrychleji; dojet tam lze ale i autobusem.

Zvolíte-li vůz, jet lze celkem rychlou cestou přes Vídeň či přes Linz. V obou případech směr Graz. Po příjezdu do Grazu se budete držet značení na Thal. Cesta trvá přibližně 15 minut, projedete kolem Thalersee po levé straně a před vámi se objeví nepřehlédnutelná cedule ukazující směr doprava k Arnoldovu muzeu. Cesta vede celkem do kopce, ale na vrcholu po pár desítkách metrů spatříte přenádhernou svatyni – středně velký zděný dům žluté barvy – Muzeum Arnolda Schwarzeneggera. Zaparkovat se dá hned před ním na veřejném parkovišti.


20150629_111955 Muzeum Arnolda Schwarzeneggera Muzeum Arnolda Schwarzeneggera Muzeum Arnolda Schwarzeneggera Muzeum Arnolda SchwarzeneggeraMuzeum Arnolda Schwarzeneggera


Muzeum Arnolda Schwarzeneggera – Svaté místo

Před vstupem do Arnieho komnat si na levé straně můžete všimnout obří bronzové sochy pózujícího Arnolda. Jakmile otevřete dveře a vstoupíte, přivítá vás energická rakušanka, se kterou se v klidu domluvíte nejen německy, ale i anglicky. Po zaplacení vstupu si poté můžete vychutnávat neskutečně nádhernou atmosféru dvoupatrového domu (dříve první patro sloužilo jako služebna místní policie Arnoldova otce, v druhém rodina žila), ve kterém najdete relikvie z hrdinova života. Každá místnost je zaměřená na určitou část jeho života – život akčního hrdiny naskytne nepřeberné množství plakátů, maket z filmů (například Conanův meč), dokonce i terminátorů v životních velikostech. V pokoji Guvernátora Arnolda můžete obdivovat obří mohutný stůl a řadu autentických dopisů, proslovů a zajímavostí z této životní éry. Nejzajímavější místností je ta, kde po těžkém dni ulehal na lůžko a kde si také vyrobil svou malou posilovnu. Téměř se až neubráníte vzít si do ruky a potěžkat pravou Arnoldovu činku či ulehnout pod prastarý bench press. Bohužel, všechny tyto noblesní aktivity jsou zakázané. Celá místnost je doplněna raritními fotografiemi a osobními věcmi, které nikde na internetu nenajdete. Nechybí ani stará skřínka z vojny, ve které lze nalézt ještě stařičké fotografie nahých žen či svalnatých sportovců. Dům je doplněn i o starou kuchyňku a latrýnu.

Než odejdete z těchto posvátných míst, místní rakušanka vám ráda nabídne různé předměty, které si můžete zakoupit. Od plakátů, pivních podtácků až k malým soškám terminátora. Všechno možné.

Celý tento skvost téměř nelze ani popsat, opravdu to musíte zažít a pocítit na vlastní kůži. Proto neváhejte a udělejte si výlet, stojí to za to!

Kde legendární Muzeum Arnolda Schwarzeneggera najdete? – Linakstraße 9, 8051 Thal, Rakousko

Muzeum Arnolda Schwarzeneggera

Thal a Arnoldovo Muzeum

Muzeum Arnolda Schwarzeneggera

Cesta přes Rakousko

Otevírací doba: Pondělí až neděle, 10:00 – 17:00, poslední vstup v 16:30
Školní skupinky 10+ osob, studenti: € 5,00
Děti od 5 – 14 let: € 3,00
Dospělí: € 6,50
Průvodce: € 10,00
Audio průvodce v němčině či angličtině: € 2,00  

Webová stránka Arnieho Muzea ZDE


Zdroj: ArnoldSchwarzenegger.cz (Autor)

Komentáře

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.