Arnold Schwarzenegger – Osobní život

Biografie: Arnold Schwarzenegger – Osobní život


Zpět na výběr

Arnoldův zájem o ženy začal kolem 13ti let, kdy mu bylo jasně vysvětleno, že házet sněhové koule na děvčata není příliš hezké. Jeho zájem zesílil především v době, kdy začal více trénovat a seznámil se se zdejším thalským plavčíkem, který ho učil co a jak. Arnie byl vždy velice sdílný s děvčaty, nejvíce nočního života si začal užívat především v době, kdy se přestěhoval do Mnichova a potkal Franca Columba. Ženy, pivo, párty – to vše vydrželo jen nějakou chvíli, než se opět vrátil zpět do své disciplíny, vždy si připomínajíc svůj sen.

Arnold Schwarzenegger - Osobní život

Barbara; Zdroj: ZDE

Jeho první stálejší přítelkyně se jmenovala Barbara, kdy Arnoldovi bylo něco okolo 23 let. Byla to učitelka angličtiny. Tento první dlouhý vztah vydržel celých 6 let (1969 – 1975). Arnoldovy velké vize se ovšem neshodovaly s rodinným životem Barbary.

Zanedlouho přišel ale okamžik, který mu změnil celý život. Poté, co byl pozván do New Yorku na tenisový Turnaj celebrit Roberta F. Kennedyho, poznal Arnold Marii Shriverovou. V jeho očích byla od prvního okamžiku naprosto skvělá, jakoby pro něj stvořená. Usměvavá, energická a plná života. Několik týdnů se poté neviděli, ale jakmile přilétl opět do NY propagovat svou novou knihu Arnold: Výchova kulturistiky, zavolal jí a užili si společný Halloween. Ona za ním občas přilétla do Los Angeles. I přesto, že oba žili na jiné straně země a byli proti vztahu na dálku, pro oba tento vztah byl jiný a rozhodli se v něj pokračovat.

Arnold Schwarzenegger - Osobní život

Maria a Arnold; Zdroj: ZDE

Marie se přestěhovala do LA v době, kdy začala podporovat a spolupracovat na kampani na zvolení Teddyho Kennedyho prezidentem. Začali se vídat častěji a roku 1978 spolu i odjeli na společné Vánoce do Rakouska. Společně navštívili i Havaj a procestovali Evropu. O dva roky později se již sešli ve společném domě, který Arnold zakoupil v Santa Monice. Rodina Marie byla ale silně konzervativní a tak rodičům tvrdila, že bydlí o kousek dál, kde si dokonce pronajala byt pro případy, kdy k ní přijížděli rodiče na návštěvu. Při natáčení Conana odletěl Arnold na několik měsíců do Španělska a pozval Marii, aby za ním přiletěla, ale jelikož by se to její matce nelíbilo, pozvání musela odmítnout. Po jeho návratu dostal štěňátko labradora pojmenované Conan.

16. 3. 1983 se stává Arnold Schwarzenegger americkým občanem.

Arnold Schwarzenegger - Osobní život

Brigitte Nielsen; Zdroj: ZDE

Během natáčení Rudé Sonji měl menší vášnivý románek s herečkou Rudé Sonji – Brigitte Nielsenovou, ale jakmile natáčení skončilo, vše ukončil. Brigitte se poté ještě objevila v LA kvůli předabování filmu a zastavila se za Arnoldem a chtěla ve vztahu pokračovat, ale Arnold rázně řekl ne. Všeobecně byl Arnold sukničkář, ale Mariu měl rád nadevše.

Roku 1985 požádal Marii o ruku a to na Thalersee v Rakousku. Svatba se plánovala na 26. 4. 1986, ale ještě dva dny před konáním byl Arnold na natáčení v mexické džungli kvůli filmu Predátor. Arnoldovi v té době bylo 37 a Marii 30. Na svatbě se objevilo na 450 lidí.

Hned po svatbě koupil ještě větší dům a daroval Marii Porshe 928. Maria otěhotněla roku 1989, ale předcházely tomu velké nátlaky ze strany Mariiny matky Eunice. Ta si dokonce nechala vypracovat studii o špatném vlivu steroidů. V prosinci téhož roku se ovšem narodila Kathrine. O dva roky později poté Christina a roku 1993 Patrick. O další 3 roky později se začal Arnold potýkat s dědičnou vadou srdce, kterou měla i jeho matka. O operaci, kterou měl podstoupit, nevěděl nikdo s rodiny ani přátel, ale po domluvě s lékařem si o tom promluvil s Marií. Operace se nezdařila a vše se zhoršovalo, musel proto podstoupit ještě jednu. Po ní propadl depresím a nechutenství. Čtvrtý potomek, Christopher, přišel na svět 1997. Co se týče jejich babičky, Arnieho matky, ta je navštěvovala každé Velikonoce a zůstávala i několik měsíců. Rozmazlovala nejen děti, ale i jejich psy – Conana a Štrůdla.

Arnold Schwarzenegger - Osobní život

Svatba Marii a Arnolda; Zdroj: ZDE

30. 7. 1997 slaví Arnold své padesáté narozeniny, o rok později umírá jeho matka na právě zmiňovanou srdeční vadu.

Jakmile přišla guvernérská kandidatura a politický život, rodinné vztahy lehce ochladly, jelikož nebyl Arnold téměř doma. Maria, která pocházela z politické rodiny, nejprve odmítala, aby se Arnold ponořil do politiky, ale nakonec ho silně podporovala a pomáhala s kampaněmi. Doma se starala o děti téměř jen ona a snažila se být co největší oporou. Poslední měsíce Arnoldova působení v politice navštěvovali s Mariou manželskou poradnu, kde řešili spoustu témat párů středního věku.

Mildred Patricia Baena; Zdroj: ZDE

Jednoho dne se ale Maria zeptala na nemanželské dítě s jejich hospodyní Mildred. Arnold přiznal, že to je jeho dítě a je to pravda. Roku 1996, kdy byla Maria s dětmi na týden na dovolené, zapletl s hospodyní, které se po roce narodil Joseph. Arnold se snažil vše ututlat a nikomu nic neřekl. Mildred finančně vypomáhal se vším a nechával jí po celou dobu bydlet v domě. Joseph si dokonce hrál s jejich dětmi v domě. Maria se rozhodla žít odloučeně a chtěla se nechat rozvést. Celou dobu se vyptávala, proč jí to nikdy neřekl dřív, ale Arnold se prostě bál a nevěděl, jak jí to podat. Mildred a Josephovi zařídil bydlení a postaral se, aby měli všechno potřebné.

Zdroj: Totall Recall: Můj neuvěřitelně pravdivý životní příběh; schwarzenegger.com/bio; Wikipedia; imdb.com; lifetimetv.co.uk/biography; telegraph.co.uk


Zpět na výběr


Komentáře

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.