Arnold Schwarzenegger – Mládí v Rakousku

Biografie: Arnold Schwarzenegger – Mládí v Rakousku


Zpět na výběr


Arnold Schwarzenegger - Mládí v Rakousku

Arnoldův rodný dům v Thalu; Zdroj: ZDE

Arnold Alois Schwarzenegger se narodil 30. 7. 1947 v Thalu v době, kdy panoval velký hladomor. V té době bylo Rakousko okupováno spojenci po prohře Německa ve 2. světové válce. Ve vesnici žilo jen pár stovek lidí, rodiče pocházeli z dělnických rodin ze severu. Matka se jmenovala Aurelia Jadrny a otec Gustav Schwarzenegger. Spolu se poprvé potkali ve městě Mürzzuschlag. On byl příslušníkem četnictva, ona pracovala na radnici v distribučním středisku potravin. V době svatby (1945) otci bylo 38 a matce 23. Poté, co byl převelen do Thalu, dostali zděný domek, který sloužil jako služebna v prvním patře a jako obývací prostor v druhém. Dům měl jen prostá kamna v každém pokoji, pro vodu se muselo chodit až do nedaleké studny.

Arnold Schwarzenegger - Mládí v Rakousku

Mladý Arnold; Zdroj: ZDE

Nejprve se jim narodil Meinhard (1946) a o rok později Arnold. Otec Gustav byl velice striktní a děti musely dodržovat striktní řád a pořádek, disciplína byla v jejich domácnosti na prvním místě. Tak jak otec cvičil fyzickou zdatnost chlapců, tak se snažil posilovat i jejich mysl. Vedl je k fotbalu a každý týden s nimi pilně cvičil za jakéhokoliv počasí. Každou neděli večer museli napsat několika stránkové dlouhé slohy, co za den dělali a případné chyby několikrát přepisovat. I přes tuto tvrdou výchovu byl otec Arnoldův vzor. Otec často pobízel své děti k soutěživosti, ale jelikož byl Meinhard starší, byl silnější a většinou vše vyhrával, Aurelia a Gustav mu i často nadržovali před Arnoldem.

Roku 1957 začal Arnie navštěvovat střední školu ve Štýrském Hradci. V této době pronikaly do Rakouska americké filmy, fotografie a kultura a Arnold začal snít o této veliké zemi. Jeho první prací bylo prodávání zmrzliny. Tržby na konci léta avšak velice upadly a jeho druhému „povolání“ pouličního žebráka učinil rychle přítrž jeho otec. Samostatnosti se ale naučil velice rychle a kolem 14ti let již v létě brigádničil v různých pracích (sklárna, truhlářství atd.). Za vydělané peníze si koupil teplákovou soupravu a své první kolo.

Arnold Schwarzenegger - Mládí v Rakousku

Reg Park, Arnoldův Guru Zdroj: ZDE

Do Arnoldova života začínala silně pronikat náklonnost ke sportům a jakmile jednoho dne spatřil v novinách vzpěrače Kurta Marnula, začal se o posilování zajímat s velkou vervou. Po seznámení s místním plavčíkem, všestranným sportovcem, se dokonce dostal do zákulisí šampionátu vzpěračů a poté, co viděl snímek „Herkules dobývá Atlantidu“ (kterého hrál Reg Park), chtěl být jako on. Začal cvičit ve zdejší tělocvičně s dalšími kamarády. Tento rok a léto plné cvičení mu změnilo život. Začal mít nový vzor, začal mít větší náklonnost u děvčat a seznámil se s důležitými lidmi v oblasti, kteří mu pomáhali se cvičením.

V 15ti nastoupil na odborné učiliště ve Štýrském Hradci, stal se členem Atletické unie a nemyslel a nic jiného, než na vzpírání. V tom totiž také viděl jízdenku z Thalu. Poprvé uviděl Joe Wiedera a další fotografie Rega Parka a rozhodl se, že se stane jeho nástupcem. Jeho nová vize mu dávala smysl, věděl, jak se konečně dostat do Ameriky. Skrze kulturistiku. Jeho první veřejné vystoupení přišlo v pátnácti a půl letech v místní pivnici. Arnoldova matka byla náležitě roztržitá ze synova zalíbení a po tom, co našla na zdech nalepené nahé svalnaté sportovce, dokonce zavolala zdejšího doktora.

V 18ti narukoval k povinné základní vojenské službě. To trochu zasáhlo do jeho plánů úspěšného kulturisty, než roku 1965 potají utekl z kasáren, aby se mohl zúčastnit kulturistické soutěže a ucházet se o titul Mr. Europe ve Stuttgartu. Získal titul nejlépe stavěného juniorského sportovce Evropy. Po návratu zpět ho čekal trest, ale po doslechu vítězství byl propuštěn. Poté byl přiřazen k tankové jednotce a dokonce mohl 4h denně trénovat. Z důvodu pracovních nabídek v Mnichově si Arnold zažádal o předčasné propuštění z armády, které bylo nakonec vyhověno.

Zdroj: Totall Recall: Můj neuvěřitelně pravdivý životní příběh; schwarzenegger.com/bio; Wikipedia; imdb.com; lifetimetv.co.uk/biography; telegraph.co.uk; stern.de


Další


Komentáře

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.