10 Arnoldových pravidel

10 Arnoldových pravidel


Téměř všichni znají 6 Arnoldových pravidel úspěchu – mít vizi, věřit si, ignorovat pesimisty nebo se nebát neúspěchů. Víte ale, že existuje ještě několik dalších? Nazvali jsme je 10 Arnoldových pravidel, protože…Náš hrdina se vždy snažil lidi inspirovat a motivovat je. Snažil se být jiný než ostatní, vyčnívat z davu a dělat věci po svém. Ze svého života vyvodil několik obecných ponaučení a 10 pravidel, které by mohly být užitečné i pro vás. Tyto pravidla lze nalézt v jeho knize Totall Recall.

10 Arnoldových pravidel

1. Nikdy se nenechte brzdit svou hrdostí

Zapomeňte na svou hrdost, máte-li možnost si něco nového vyzkoušet, naučit se či prohlédnout. Může vás to posunout ještě o krok dále!

2. Nerozmýšlejte se příliš dlouho

Nechte vaši mysl odpočinout. Stálým analyzováním a zbytečnými úvahami jen mozek unavujete a zpomalujete sami sebe. Neznamená to přestat používat svou hlavu, znamená to přestat o všem přehnaně přemýšlet a spolehnout se na své znalosti a instinkty. Budete v noci lépe spát a jakmile přijde chvíle rozhodování, nezamrznete.

3. Zapomeňte na plán B

Je příjemné mít plán B, pokud se nepovede plán A. Už tím si ale říkáte, že to nedopadne dobře, že neuspějete. Arnold se řadí k tomu dát do svého cíle (zde plán A) největší úsilí a pokusit se ho realizovat. A pokud se tak nestane, alespoň víte, že jste pro to udělali to nejlepší.

4. Kdykoliv si s někým budete chtít srovnat účty, můžete sáhnout po neotřelém humoru.

Máte s někým nevyřízené účty? Zapomeňte na násilí či urážky, sáhněte po humoru a vtipu.

5. Den má 24 hodin

Využíváte den opravdu efektivně? Jak Arnold praví, den má 24 hodin, z toho dejme tomu 6-7 hodin kvalitního spánku. Což dělá 17-18 hodin, které můžete využít se něco naučit, udělat něco pro svou kariéru či své tělo.

6. Opakování, opakování, opakování

Opakování je matka moudrosti. To zjistil Arnold celkem dost brzo. Stovky a tisíce opakování k dokonalé póze, hodiny a hodiny k naučení tanga či studijního obsahu do školy. Arnold si rád vždy předem napsal, jakého cíle chce dosáhnout a co je pro to nutné udělat. Vždy šlo ale především o opakování. Ať už proslovu jako guvernér nebo například scény jako herec.

7. Nic nevyčítejte rodičům

Arnold popisuje tento bod jako něco, co se v minulosti stalo a už s tím nic nenaděláte. I přesto, že některé věci jako mladí vidíte špatně, jsou pro něco dobré. Přísná výchova, tvrdá disciplína a tlak, který vyvíjel Gustav na Arnolda a jeho bratra ho posunul až do Ameriky. Snažil se brát přístup rodičů pozitivně. Oheň, do kterého Arnieho otec ještě přiléval olej, ho motivoval ještě k lepším výkonům.

8. Změna vyžaduje velkou odvahu

Nebojte se dělat změny. I přesto, že se nemusí projevit výsledek okamžitě, ale až za delší dobu, nezůstaňte na mrtvém bodě.

9. Pečujte o své tělo i o svou mysl

Rozvíjet tělesnou schránku a udělat z ní chrám není všechno. Již staří Řekové říkávali, že je třeba vybudovat dokonalý tělesný stroj, ale také dokonalou mysl. Jak poznamenal Arnold, mysl je jako sval, který se musí cvičit a cvičit. Poznávat, snažit se být chytřejší a stále se dozvídat nové věci.

10. Zůstaňte hladoví

Neusněte na vavřínech. Dokončíte-li jeden cíl, hledejte si další. Dokážete-li být v něčem dobří, ne-li nejlepší, proč to nevyužít k něčemu ještě dalšímu? Jak píše Arnold ve své knize Totall Recall: “Pokud máte talent nebo dovednost, která vás naplňuje radostí, využívejte ji k tomu, abyste zlepšili svět kolem sebe.”Zdroj: Totall Recall: Můj neuvěřitelně pravdivý životní příběh
6 pravidel úspěchu Arnolda Schwarzeneggera, 10 Arnoldových pravidel

Komentáře

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.