Total Recall

Total Recall


Zpět na výběr filmů Trailer
InfoDějZajímavosti
EN: Total Recall
Rok vydání: 1. 6. 1990
Scénář: Philip K. Dick, Ronald Shusett, Dan O’Bannon, Jon Povill, Gary Goldman
Režie: Paul Verhoeven
Doba trvání: 113 minut
Herecké obsazení: Arnold Schwarzenegger, Rachel Ticotin, Sharon Stone, Ronny Cox, Michael Ironside, Marshall Bell, Mel Johnson Jr., Michael Champion, Roy Brocksmith, Ray Baker, Rosemary Dunsmore, David Knell, Alexia Robinson, Dean Norris, Mark Carlton, Debbie Lee Carrington, Lycia Naff, Robert Costanzo, Michael LaGuardia, Priscilla Allen, Ken Strausbaugh, Marc Alaimo
Žánr: Akční / Sci-Fi / Dobrodružný
Píše se rok 2084 a stavební dělníka Douglase Quaida noc co noc trápí noční můry o Rudé planetě. Dozví se o firmě Recall Inc. (Total Recall), speciální cestovní kancelář nabízející možnost implantování vzpomínek. Rozhodne se kancelář navštívit a pro své vzpomínky si vybere být tajným agentem a jako lokalitu Mars. Při samotném zákroku je ale zjištěno, že již jednu implantovanou vzpomínku má. Vzápětí se ho snaží zabít jeho nejbližší včetně manželky. Pomalu se dozvídá pravdu a příběh se přesouvá na Mars, kde rebelové po dlouhá léta bojují proti guvernérovi Cohaagenovi.
  • Arnold Schwarzenegger měl nejprve účinkovat ve filmu RoboCop (1987). Ale kvůli problémům s kostýmem a kvůli návrhu Total Recall od RoboCopa upustili a vrhli se na Total Recall.
  • Na pozici Quaida byl také navrhován Patrick Swayze.
  • Nápad konceptu Quaida jakožto fyzicky zdatného dělníka byl od Arnolda.
  • Arnold Schwarzenegger byl ohromen tréninkem a odhodláním Sharon Stone pro roli, že jí nazval „Female Terminator“.
  • Tři týdny před premiérou o filmu vědělo jen 43%, díky kampani před premiérou 99% lidí.
  • Stráže a vojáci ve filmu jsou mariňáci a námořníci ze San Diega z „32nd Street Naval Base“ (32. námořní základny). Kromě kaskadérů.
  • V okamžiku, kdy si Quaid prochází věci ve stříbrném kufříku a vezme do ruky falešné doklady, první jméno na kartě je Steve Lionetti, jenž byl produkčním asistentem.
Zdroj: IMDb.com
Trailer
Zdroj: YouTube.com

Komentáře

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.