Rudé horko

Rudé horko


Zpět na výběr filmů Trailer
InfoDějZajímavosti
EN: Red Heat
Rok vydání: 17. 6. 1988
Scénář: Walter Hill, Harry Kleiner, Walter Hill, Troy Kennedy-Martin
Režie: Walter Hill
Doba trvání: 104 minut
Herecké obsazení: Arnold Schwarzenegger, James Belushi, Peter Boyle, Ed O’Ross, Laurence Fishburne, Gina Gershon, Richard Bright, J.W. Smith, Brent Jennings, Gretchen Palmer, Pruitt Taylor Vince, Mike Hagerty, Brion James, Gloria Delaney, Peter Jason, Oleg Vidov, Saveliy Kramarov, Gene Scherer, Tengiz Borisoff, Roger Callard, Gábor Koncz, Géza Balkay, Zsolt Körtvélyessy, János Bán, Tiger Chung Lee, Sven-Ole Thorsen
Žánr: Akční / Komedie / Krimi
Hlavním hrdinou je Ivan Danko, kapitán sovětské policie, který je vyslán do USA, aby dopadl překupníka drog z Gruzie Viktora. V Chicagu, kam se Viktor dostal a kde se děj odehrává, dostává Ivan pomocníka, protože se nevyzná v místních poměrech. Jako doprovod mu byl přidělen nejbláznivější chicagský policista. Jejich „spolupráce“ není lehká, protože oba jsou nesnesitelní.
Viktor se mezitím úspěšně zapojí do obchodu s narkotiky v Chicagu. Poté je ale zatknut za naprosto triviální přestupek. Ivan Danko si pro Viktora jde do vezení, ale cestou z vězení se vše zkomplikuje.
  • Zbraň, kterou Arnold Schwarzenegger jako Ivan Danko používá, se jmenuje „Podbyrin 9.2 mm“. Tato zbraň be skutečnosti neexistovala, byla vytvořena jen pro film modifikací westernové pistole „Desert Eagle Magnum“.
  • Kvůli své roli se Arnold Schwarzenegger pro Rudé horko učil tři měsíce ruštinu.
  • Arnold Schwarzenegger a James Belushi spolu později opět spolupracovali v roce 1996 ve filmu Rolničky, kam se podíváš.
  • Policejní uniforma, kterou měl Arnold Schwarzenegger je kombinace nejméně šesti různých uniforem.
  • Ve scéně z věznice Juliet jsou samotní vězni použiti jako komparsisté pro film Rudé horko.
  • Na povolení pro natáčení v Moskvě se čekalo půl roku.
  • James Belushi strávil dva týdny mezi chicagskými policisty.
Zdroj: IMDb.com
Trailer
Zdroj: YouTube.com

Komentáře

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.