Rudá Sonja

Rudá Sonja


Zpět na výběr filmů Trailer
InfoDějZajímavosti
EN: Red Sonja
Rok vydání: 3. 7. 1985
Scénář: Robert E. Howard, Clive Exton, George MacDonald Fraser
Režie: Richard Fleischer
Doba trvání: 89 minut
Herecké obsazení: Arnold Schwarzenegger, Brigitte Nielsen, Sandahl Bergman, Paul L. Smith, Ernie Reyes Jr., Ronald Lacey, Pat Roach, Terry Richards, Janet Agren, Donna Osterbuhr, Lara Lamberti, Hans Meyer, Francesca Romana Coluzzi, Stefano Maria Mioni, Tutte Lemkow
Žánr: Dobrodružný/ Fantasy / Akční
Rudá Sonja, hnána nenávistí ke královně Gedren, se chce pomstít za vraždu jejího bratra a rodičů a také za znásilnění královninými vojáky. Královna chce taktéž ovládnout celý svět a proto přikáže najít Talisman, nebezpečný artefakt, který může vše zničit. Přepadně proto chrám bíle odděných kněžek, které se zrovna Talisman pokoušejí zničit. Jedna z kněžek, těžce raněna, unikne. Předtím než zemře, potká Kalidora (Arnold Schwarzenegger), kterému svěří, co se v chrámu stalo a požádá ho najít její sestru (Rudá Sonja) a zničit Talisman.
  • Ve filmu si opět zahrál spolupracovník Arnolda Schwarzeneggera Sven-Ole Thorsen, který se mimo jiné objevil i v Barbarovi Conanovi.
  • Brigitte Nielsen měla po čas natáčení k Arnoldovi Schwarzeneggerovi trochu „blíže“, což po natáčení hned skončilo ze strany Arnolda. Brigitte se po té dala dohromady se Silvestrem Stallonem.
  • Film byl natáčen zejména v Itálii.
  • Ex-manželka Maria Shriver se Arnolda snažila přesvědčit, že bude film propadák. To Arnold Schwarzenegger po natáčení sám potvrdil.
Zdroj: IMDb.com
Trailer
Zdroj: YouTube.com

Komentáře

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.