PUMPING IRON – Železný Schwarzenegger

PUMPING IRON – Železný Schwarzenegger


Zpět na výběr filmů Trailer
InfoDějZajímavosti
EN: Pumping Iron
Rok vydání: 18. 1. 1977
Scénář: George Butler, Robert Fiore, Charles Gaines
Režie: George Butler, Robert Fiore
Doba trvání: 85 minut
Herecké obsazení: Kulturisti: Arnold Schwarzenegger, Lou Ferrigno, Matty Ferrigno, Victoria Ferrigno, Mike Katz, Franco Columbu, Ed Corney, Ken Waller, Serge Nubret, Robbie Robinson, Marianne Claire, Frank Zane, David DuPree, Eddie Juliani, Danny Padilla, Denny Gable, Roger Callard, Paul Grant, Bill Grant, John Isaacs, Bud Cort, Tony Nowak, Dennis Tinerino, Patrick Reynolds, Jimmy WilliamsCharles Gaines (vypravěč)
Žánr: Dokumentární / Sport
Pětinásobný šampion Arnold Schwarzenegger v kultovním snímku Pumping Iron se připravuje v posilovně Gold’s Gym na obhájení Mr. Olympia v Pretorii, kam se i část filmu přesouvá. Sarge Nubret, Lou Ferrigno, Franco Columbo, Ken Waller či napříkla Mike Katz. Profesionální či amatérští kulturisté, kteří pomohli k formování kulturistiky jako takové. Po promítání filmu a obrovské mediální masáži se kulturistika konečně dostává do povědomí i ostatních prostých lidí, kteří označovali vypracovaná těla za něco divného.
  • Arnold později přiznává, že si několik historek ve filmu vymyslel, aby to filmu vnesl více drama. Například, že se nedostavil na otcův pohřeb.
  • Bylo natočeno přes 100 hodin filmu, použito bylo ale jen 85 minut. Později k 25. výročí bylo na výročním DVD uvolněno více z filmu.
  • Do filmu mělo být zakomponováno i trénování Buda Corta Arnoldem, ale jelikož to Arnolda i ostatní moc rozpptylovalo, i přesto že byly tyto snímky pořízeny, nebyly do filmu nakonec zahrnuty.
  • Jeden z prvních dokumentů Arnolda Schwarzeneggera, který ho jako kulturistu vytáhl do výšin. A samozřejmě pomohl prosadit Kulturistiku jako sport.
Zdroj: IMDb.com
Trailer
Zdroj: YouTube.com

Komentáře

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.