Protiúder

Protiúder


Zpět na výběr filmů Trailer
InfoDějZajímavosti
EN: Collateral Damage
Rok vydání: 11. 4. 2002
Scénář: Ronald Roose, David Griffiths, Peter Griffiths
Režie: Andrew Davis
Doba trvání: 108 minut
Herecké obsazení: Arnold Schwarzenegger, Francesca Neri, Elias Koteas, Cliff Curtis, John Leguizamo, John Turturro, Jsu Garcia, Tyler Posey, Michael Milhoan, Rick Worthy, Raymond Cruz, Lindsay Frost, Ethan Dampf, Jorge Zepeda, Miguel Sandoval, Harry Lennix, Madison Mason, Don Fischer, Shelley Malil, Jack Conley, Todd Allen, Rick Garcia, Penny Griego, John Verea
Žánr: Akční / Drama / Thriller
Arnold Schwarzenegger v roli hasiče Gordona Brewera z Los Angeles, který po bombovém teroristickém útoku ztratil svou milovanou ženu a dítě. Útok je připisován Claudiu Perrinimu, zvanému „Vlk“. Vyšetřování nakonec skončí na mrtvém bodě a čin je prohlášen za nešťastnou náhodu. Gordon Brewer, který ztratil vše na čem mu záleželo se ale s tímto verdiktem nemíní srovnat a připravuje protiúder na vlastní pěst. Vydává se proto do kolumbijské džungle.
  • Před bombovým útokem lze vidět kamaráda Arnolda Schwarzeneggera Sven-Ole Thorsena, jak před kavárnou kouří doutník.
  • Nejprve se mělo ve filmu jednat o lokalitu Libye a pronásledování arabského teroristy, nakonec se film Protiúder přesunul do Kolumbie.
  • Protiúder se netočil v Kolumbii, ale jen v Mexiku, z dlvodu obav rebelů v Kolumbii.
  • Protiúder měl vyjít 5. 10. 2001, ale byl kvůli teroristickému útoku odložen na 8. 1. 2002.
  • Ve filmu měla hrát i slavná kolumbijská herečka Sofía Vergara, která měla unést letadlo. Po teroristickém incidentu 11. 9. 2001 se ale filmaři rozhodli scénu vystřihnout. Dokonce i další scény, které mohly být nepatriotické.
Zdroj: IMDb.com
Trailer
Zdroj: YouTube.com

Komentáře

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.