Poslední akční hrdina

Poslední akční hrdina


Zpět na výběr filmů Trailer
InfoDějZajímavosti
EN: Last action hero
Rok vydání: 10. 9. 1993
Scénář: Zak Penn, Adam Leff, Shane Black, David Arnott
Režie: John McTiernan
Doba trvání: 130 minut
Herecké obsazení: Arnold Schwarzenegger, F. Murray Abraham, Art Carney, Charles Dance, Frank McRae, Tom Noonan, Robert Prosky, Anthony Quinn, Mercedes Ruehl, Austin O’Brien, Ian McKellen, Professor Toru Tanaka, Joan Plowright, Keith Barish, Karen Duffy, Larry Ferguson, Leeza Gibbons, M.C. Hammer, Little Richard, Maria Shriver, Melvin Van Peebles
Žánr: Akční / Komedie / Dobrodružný
Mladý Danny Maligan je obrovský filmový fanoušek, a to převážně svého nejoblíbenějšího akčního hrdiny Jacka Slatera v podání Arnolda Schwarzeneggera. Danny chodí do kina den co den. Jeho kamarád, starý promítač Nick, mu jednoho dne dá kouzelnou vstupenku. Ta ho zavede do světa Jacka Slatera, kde dobří hrdinové vždy vyhrávají. Padouch Benedict, se ale zmocní kouzelného lístku a dostává se do světa mladého Dannyho. Jack s Dannym se proto vydávají zpět, aby zachránili jeho svět před zlým Benedictem. Zachrání poslední akční hrdina Dannyho svět, kde i dobří hrdinové mohou prohrát?
  • Arnold Schwarzenegger se rozmýšlel ukončit jeho hereckou kariéru po filmu Poslední akční hrdina, který mimochodem označil za velice špatný.
  • Písnička od AC/DC s názvem Big Gun byla napsána skupinou přímo pro tento film po tom, co je Arnold Schwarzenegger poprosil jí vytvořit.
  • Charles Dance byl vybrán na základě jeho platu. Proto následně nosil tričko „Jsem levnější než Alan Rickman“.
  • Stevenu Spielbergovi byla nabídnuto režírování, odmítl a místo toho natočil Schindlerův seznam.
  • Arnold Schwarzenegger prohlásil, že scénář byl nejlepší, jaký kdy četl. Zvlášť se mu líbilo spojení akce, komedie, drama a satiry.
  • Jakmile Danny a Slater dorazí na ředitelství policie, venku se objeví Sharon Stone z filmu Základní instinkt a Robert Patrick jako T-1000 z filmu Terminátor 2.
  • Benedictova zbraň je Dan WEsson .357 revolver, Slater pak Desert Eagle .50.
  • Roli Benedict měl hrát nejprve William Atherton.
Zdroj: IMDb.com
Trailer
Zdroj: YouTube.com

Komentáře

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.