Ničitel Conan

Ničitel Conan


Zpět na výběr filmů Trailer
InfoDějZajímavosti
EN: Conan the Destroyer
Rok vydání: 29. 6. 1984
Scénář: Robert E. Howard, Roy Thomas, Gerry Conway, Stanley Mann
Režie: Richard Fleischer
Doba trvání: 103 minut
Herecké obsazení: Arnold Schwarzenegger, Grace Jones, Wilt Chamberlain, Mako, Tracey Walter, Sarah Douglas, Olivia d’Abo, Pat Roach, Jeff Corey, Sven-Ole Thorsen, Bruce Fleischer, Ferdy Mayne, André the Giant, Angel Ashley, Matt Conner, Erik Holmey, Terry O’Neill, John Sabol
Žánr: Fantasy / Akční / Dobrodružný
Pokračování příběhu slavného barbara Conana (Ničitel Conan), který při putování s tuláckým zlodějem Malakem narazí na stráže královny Taramis. Po malé potyčce královna Conanovi sdělí, že prošel jejím testem a chce, aby se vydal na výpravu pro magický krystal, doprovázejíc její panenskou neteř princeznu Jehnu. Conan odmítne, načež mu královna přislíbí vskříšení jeho zesnulé Valerie. Conan se tedy vydává na mystický ostrov pro artefakt, krystal, který podle legend umí vzbudit boha snů Dagotha. Na své cestě potká svého moudrého přítele a čaroděje Akira a vysvobodí divokou ženskou bojovnici Zulu. Společně musí čelit nástrahám starobylích pastí, mocného černokněžníka, zradě i následně samotnému Dagothovi.
  • Film byl natáčen především v Mexiku.
  • Dagotha ve filmu ztvárnil francouzský wrestler Andre „The Giant“ Roussimouff, měřící 2,13m.
  • Herec postavy Bombaata (Wilt Chamberlain) si zde zahrál svou první a poslední roli. Měřil úžasných 2,16m.
  • Kvůli neúspěchu tohoto pokračování odmítl Arnold Schwarzenegger i další pokračování filmů jako např. Total Recall, Predátor nebo Pravdivé lži.
Zdroj: IMDb.com
Trailer
Zdroj: YouTube.com

Komentáře

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.