Konečná

Konečná


Zpět na výběr filmů Trailer
InfoDějZajímavosti
EN: The Last Stand
Rok vydání: 7. 2. 2013
Scénář: Andrew Knauer
Režie: Kim Jee-woon
Doba trvání: 107 minut
Herecké obsazení: Arnold Schwarzenegger, Arron Shiver, Forest Whitaker, Titos Menchaca, Richard Dillard, Eduardo Noriega, Luis Guzmán, Doug Jackson, Jaimie Alexander, Mathew Greer, Peter Stormare, Chris Browning, Zach Gilford, Christiana Leucas, Johnny Knoxville, Daniel Henney, Rio Alexander, John Patrick Amedori, James Burnett, David Midthunder, Tait Fletcher, Kristen Rakes, Mark Sivertsen, Rodrigo Santoro, Genesis Rodriguez, David House, Diana R. Lupo, David Kilde, Billy Blair, Kent Kirkpatrick, Mario Moreno, Elias Gallegos
Žánr: Akční / Krimi / Thriller
Summerton je klidné městečko u hranic, žijící si svým pomalým životem. V něm bývalý příslušník LAPD (Arnold Schwarzenegger) jako šerif Owens v klidu „dožívá“. V jiné končině států zrovna prchá ze střeženého FBI konvoje mafiánský drogový boss a ve speciálně upraveném vozidle se vydává na jih, aby přejel hranice. V cestě musí jen projet klidným Summertonem, které se tak stává poslední šancí k chycení zločince. Šerif Owen kontaktován FBI to nehodlá nechat jen tak a hodlá svoje město střežit do posledních sil. Bude to konečná drogového bosse? Podaří se Owenovi zastavit převahu zabijáků?
  • Liam Neeson byl navrhnut pro roli Raye Owena.
  • Je to první role od jeho posledního filmu Terminátor 3: Vzpoura strojů.
  • V roli, kde se šerif a jeho skupina vyzbrojují a připravují, drží Luis Guzman v ruce meč, který byl stejného designu jako v Conanovi.
  • Rychlé auto, které se ve filmu Konečná objevilo byla Corvetta ZR1 nebo Camaro ZL1.
  • Použitý kulomet byl použit v první i druhé světové válce, jednalo se o Vickers (1916).
  • Pro natočení scény v kukuřičném poli byli filmaři nuceni koupit 24 arů.
  • Ve filmu Konečná se také objevil herec Sonny Landham, který si po boku Arnolda Schwarzeneggera zahrál mimojiné i v Predátorovi.
Zdroj: IMDb.com
Trailer
Zdroj: YouTube.com

Komentáře

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.