Konec světa

Konec světa


Zpět na výběr filmů Trailer
InfoDějZajímavosti
EN: End of Days
Rok vydání: 2. 12. 1999
Scénář: Andrew W. Marlowe
Režie: Peter Hyams
Doba trvání: 121 minut
Herecké obsazení: Arnold Schwarzenegger, Gabriel Byrne, Robin Tunney, Kevin Pollak, CCH Pounder, Derrick O’Connor, David Weisenberg, Rainer Judd, Miriam Margolyes, Udo Kier, Victor Varnado, Michael O’Hagan, Mark Margolis, Jack Shearer, Rod Steiger, Eve Sigall, Luciano Miele , Robert Lesser
Žánr: Akční / Horor / Mysteriozní
Na konci prosince roku 1999 se město New York chystá na oslavy milénia. Také ale přichází ďábel, který v mužském těle hledá svou nevěstu, 20ti letou ženu jménem Christine York. Z tou musí mezi jedenáctou a půlnocí na Nový rok zplodit dítě, aby ovládnul celý svět. Její jedinou záchranou je ateistický tvrdý policista Jericho Cane (Arnold Schwarzenegger). Ten přestal věřit v boha v okamžiku, kdy jeho žena a dcera byly zavražděny. Povede se smrtelníkovi Jerichovi zastavit ďábla a odvrátit tak konec světa?
  • Sven-Ole Thorsen – přítel Arnolda Schwarzeneggera se objevil v jednom ze záběrů, hrajícího jednoho z mužů, co se vloupají do Jerichova bytu.
  • Hlavní role Jericha byla nejprve napsána pro Toma Cruise, který ale nakonec začal pracovat na filmu Magnolia.
  • Na roli ďábla byl nejprve zvažován Udo Kier, ale producenti nechtěli v hlavních rolích dva herce s německým / rakouským přízvukem.
  • Na začátku, kdy kardinál posuzuje obrázek s měsícem (na svitku) je napsáno latinsky „Finis Dierum“, což v překladu znamená konec světa.
  • Otec Kovak říká Jerichovi „Satanovou největší trik bylo přesvědčit člověka, že neexistuje.“ Tato hláška se objevuje i ve filmu Obvyklí podezřelí, také s Gabrielem Byrnem.
  • Liv Tyler byla nabídnuta role Christine, ale nakonec z toho sešlo kvůli problémům ze smlouvou.
  • Režisérovi Guillermo del Torovi byla nabídnuta šance na režírování, ale odmítnul.
Trailer

Komentáře

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.