Herkules v New Yorku

Herkules v New Yorku


Zpět na výběr filmů Trailer
InfoDějZajímavosti
EN: Hercules in New York
Rok vydání 25. 2. 1970
Scénář: Aubrey Wisberg
Režie: Arthur Allan Seidelman
Doba trvání: 91 minut
Herecké obsazení: Arnold „Strong“ Schwarzenegger, Deborah Loomis, James Karen, Ernest Graves, Tanny McDonald, Harold Burstein, Merwin Goldsmith, George Bartenieff, Taina Elg, Michael Lipton, Jan Adams, William Bass, Rudy Bond, Lane Carroll, Tony Carroll, Oliver Clark, Erica Fitz, Erin Fleming, Frank Gio
Žánr: Akční / Komedie / Fantasy
Herkules v New Yorku je první film Arnolda Schwarzeneggera z roku 1970 (Arnoldovi bylo 22 let). Příběh začíná na hoře Olymp, kde mladý Herkules prahne po dobrodružství na zemi a svému otci Diovi nadává za to, že mu tuto příležitost neumožní. Nakonec je Herkules na zem Diem poslán. Dostává se do New Yorku, kde následuje kontakt se smrtelníky a setkává se s hubeným malým mužem Pretziem. Zanedlouho se stává úspěšným profesionálním wrestlerem.
Zeus, sledující jeho počínání s výšin, začíná být jeho chováním iritován a vyzývá Merkura, aby ho zastavil. Po neúspěchu Merkura povolává Zeus Nemesis.
  • Kvůli jeho jménu Schwarzenegger dostal Arnold přezdívku ‚Arnold Strong‘.
  • Taktéž díky silnému rakouskému přízvuku byl film Herkules v New Yorku předabován, následně byl však originální Arnoldův hlas opět navrácen.
  • Nejprve byl film pojmenován ‚Hercules Goes Bananas‘, ale pro větší serióznost pozměněn na ‚Hercules in New York‘.
  • Arnold jako Herkules nebyl jediný. I ostatní bodybuildeři dle jeho vzoru (Reg Park, Steve Reeves) si zahráli v této roli během jejich kariéry.
  • Film byl dle IMDb databáze prohlášen za jeden z nejhorších filmů, které kdy byly vytvořeny. Příšerné herecké výkony, hrozné dialogy a špatné speciální efekty či kostýmy. To vše sehrálo svou roli v těžké kritice.
zdroj: IMDb.com
Trailer
zdroj: YouTube.com

Komentáře

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.