Barbar Conan

Barbar Conan


Zpět na výběr filmů Trailer
InfoDějZajímavosti
EN: Conan the barbarian
Rok vydání: 14. 5. 1982
Scénář: John Milius, Oliver Stone
Režie: John Milius
Doba trvání: 129 minut
Herecké obsazení: Arnold Schwarzenegger, James Earl Jones, Max von Sydow, Sandahl Bergman, Ben Davidson, Cassandra Gava, Gerry Lopez, Mako, Valérie Quennessen, William Smith, Luis Barboo, Franco Columbu, Leslie Foldvary, Gary Herman, Erik Holmey, Akio Mitamura, Nadiuska, Jorge Sanz, Jack Taylor, Sven-Ole Thorsen, Thorgrim (as Sven Ole Thorsen), Kiyoshi Yamasaki
Žánr: Fantasy / Akční / Dobrodružný
Děj Barbara Conana začíná Cimmerii, kdy je vesnice malého Conana přepadena nájezdníky pod vedením Thulsou Soudcem. Všichni jsou pobiti, až na děti, které jsou odvedeny a prodány do otroctví. Po několik let urputné a těžké práce se z Conana stává statný a silný muž a jakožto jediný přeživší je vybrán ke gladiátorským soubojům. Díky jeho vítězství po jeho páni poskytnou výcvik v boji. Následně je propuštěn na svobodu.
Na své cestě osvobodí Subotaie, zloděje a lučištníka. S ním se vydá v nedalekém městě Lanth do vysoké věžě pro drahý kámen „Hadí oko“, kde potká válečnici Valerii. Do té se později zamiluje. Brzy jsou ale chyceni stráženy a předvedeni před krále. Ten jim ale kvůli jejich chrabrosti nabídne bohatsví výměnou za záchranu jeho dcery, která se zařekla pro Hadí kult.
  • Film byl natočen volně na motivy povídek Roberta E. Howarda.
  • VE filmu byli použiti opravdoví supi. V momentě, kdy Conan do jednoho z nich kouše byl jeden z nich, který bohužel při natáčení zemřel.
  • Kvůli filmu byl Arnold nucen zmírnit posilování prsních svalů, které mu nedovolovaly správnému pohybu.
  • Jeho ex-manželka Maria Shiver mu po natáčení věnovala psa, labradora jménem Conan.
  • Přípravy pro film Arnolda Schwarzeneggera motivovaly k návratu do soutěže Mistra Olympia, kterou nakonec dokonce vyhrál.
  • Většina filmu se točila ve Španělsku.
  • Arnold Schwarzenegger přiznal, že mladý herec ztvárňující jeho v mladých letech, vypadal úplně stejně jako on.
  • Barbar Conan je jeden z nejlepších filmů na světě (pozn. redakce)
Zdroj: IMDb.com
Trailer
Zdroj: YouTube.com

Komentáře

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *