Arnold kritizuje moderní kulturistiku

Arnold Schwarzenegger, sedminásobný vítěz Mr. Olympia, nejlepší kulturista všech dob ostře kritizuje dnešní moderní kulturistiku.

Byl to Arnold Schwarzenegger, který naprosto změnil pohled na kulturistiku a cvičení jako takové. Do té doby si většina lidí myslela, že kulturisti a posilovny jsou jen plné homosexuálních skupinek potících se uřvaných monster. Arnold všechno změnil. Ukázal Americe, ale také celému světu úplně jiný pohled na kulturistiku. Díky jeho programu se posilování a fitness staly mainstreamem, rozšířily se do škol, mezi mladé i staré, stal se z toho životní styl. Jestli cvičíte a posilujete, poděkujte vlastně Arnoldovi.

„Chci zpět zlatou éru kulturistiky!“

Jak si ale představují lidi dnešní kulturisty? Jako steroidové behemoty s přerůstajícími svaly a vyvalenými pupky. A to je přesně to, co ostře kritizuje Arnold.

https://igniteperformancehealthfitness.files.wordpress.com/2015/08/gh-gut1.jpg

„Musíme zaručit, aby se do popředí dostali opět kulturisti se symetrickými těly, protože to změní pohled ostatních lidí. Zodpovědnost je na rozhodčích, aby začali rozdávat více bodů atletickým krásným tělům a dali tím přednost před hroudou svalů,“ vysvětluje Arnold.

Ronnie Coleman a Arnold Schwarzenegger

Ronnie Coleman a Arnold Schwarzenegger

„Podívejte se na staré zlaté časy, kdy vyhrál Steve Reeves. Pokud byste ho viděli na pláž, budete si přát mít jeho postavu. Ale to nelze říct o dnešních soutěžících,“ kritizuje Arnold moderní kulturisty.

Zlaté časy kulturistiky - Arnold Schwarzenegger
Záznam z Arnoldova proslovu si lze poslechnout zde (ENG).

Za kulturistikou a posilováním či fitness je ale i tak obrovské množství práce, potu a bolesti a stále existují ti, co nehledí na hordu svalů, ale dávají přednost symetrii, dokonalé postavě a funkčnosti svalů.

Dnes se ptáme vás, jaký na to máte názor vy? Preferujete moderní kulturisty s horou svalů či zlatou symetrii?


Zdroj: fitnflexed.com, igniteperformancehealthfitness

Komentáře

Komentáře

Autor: ArnoldSchwarzenegger.cz

Nejlepší česká stránka Arnolda Schwarzeneggera. Aktuální a kompletní informace ze světa filmů, kulturistiky i Arnoldova života. Arnold CZ Fans!
Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.