32 let americkým občanem

Dnes je to přesně 32 let, kdy se stal Arnold Schwarzenegger právoplatným americkým občanem. Ten den 17. 9. 1983 se stal milníkem v Arnoldově životě a zároveň se splnil jeho sen být součástí země, která mu poskytla tolik příležitostí a možností realizování vizí a snů.  Pro Arnolda americké občanství znamenalo potvrzení jeho snu stát se součástí americké kultury.

Stát se ale američanem není jen tak. Na začátku dostal Arnold vízum v roce 1968 jako sportovec poté, co byl pozván Joem Weiderem, který mu platil ubytování a výdaje. O rok později získal lepší vízum (H-2), díky kterému mohl i pracovat. V roce 1974 získal zelenou kartu a trvalý pobyt. Díky tomu měl možnost zažádat o americké občanství v roce 1979, ale čekal až do roku 1983, aby prokázal, že je schopný udržovat dvojí občanství USA/Rakousko.


O tuto událost se s námi podělil i samotný hrdina na facebooku.

screen_arnie_US


Zdroj: KRASNIEWICZ, Louise a Michael BLITZ. Arnold Schwarzenegger: a biography. Westport, Conn.: Greenwood Press, 2006, xxvii, 156 p. ISBN 978-031-3338-106.; schwarzenegger.com/bio; britannica.com;

Komentáře

Komentáře

Autor: ArnoldSchwarzenegger.cz

Nejlepší česká stránka Arnolda Schwarzeneggera. Aktuální a kompletní informace ze světa filmů, kulturistiky i Arnoldova života.
Arnold CZ Fans!

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.